Burada ParSecure ile ilgili sıkça karşılaştığımız soruları ve cevapları bulabilirsiniz. Siz de merak ettiklerinizi iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz.

ParSecure Nedir?

ParSecure kendine has yerli teknolojisi ile Türkiye dahil 52 ülkede konumlandırılan ParSecure sensör sistemler sayesinde siber saldırı yapan IP adreslerini potansiyel tehlike görerek güncelleme sunucumuza iletmektedir. ParSecure X1 ve ParSecure X-API sürekli güncelleme sunucusu ile iletişim halindedir. Bu sayede sisteminiz saldırgan IP adreslerine karşı tamamen görünmez olacaktır.

Zaten bir firewall cihazımız var.

Firewall cihazları ne yazık ki bir çok bruteforce lara karşı savunmasız kalmaktadır. Örn. 10.000 adet benzersiz her bir IP adresinden 1 parola denemesi gibi. ParSecure benzersiz siber istihbarat hizmeti sayesinde saldırganlar henüz sizi hedeflemeden saldırganın IP adresine yönelik blok rolünü oluşturur ve sizi saldırganlara karşı korur. ParSecure X-API ürününü firewall/modem ile switch arasında bir patch kablo ile ayar gerektirmeden konumlandırabilirsiniz. Böylece firewall cihazınızın mevcut ayar ve kurallarında değişiklik yapmadan eşsiz bir korumaya sahip olabilirsiniz.

Standart Port Kullanmıyorum

RDP, MSSQL vb. uygulamaların port numaralarını değiştirmek artık saldırganların işini zorlaştırmamakta. Çünkü belirlediğiniz port numarasını tespit etmeleri saadece birkaç saniyelerini almaktadır. Port numarasını değiştirmeniz yada firewall cihazınızından map etmeniz kesinlikle RDP saldırısına uğramayacağınız anlamına gelmez. Maalesef günümüzde siber saldırılara siber güvenlikten daha çok maddi harcama yapılmakta ve ulaştıkları yazılım ve teknoloji hangi portu kullanırsanız kullanın sizi hedef yapmakta.

Yazılım Güncelleme Almazsa

ParSecure için toplamda 23 farklı lokasyonda güncelleme sunucuları bulunmaktadır. Network ünüze konumlandıracağınız ParSecure her zaman güncelleme sunucularımız ile iletişimde olacaktır. Ayrıca ParSecure X1 servisinin durması ve güncelleme alamaması durumunda email ile bilgilendiriliyor olacaksınız. For Parsecure X1, there are a total of 23 database servers running with mirror logic. Our software installed on your server will always be in contact with our cyber intelligence servers.

Firewall İçin Kullanılabilir mi?

ParSecure X-API ürünü firewall cihazlarınız için xml/txt/html destekli bilgi aktarımı yapmak mümkündür. Firewall cihazınızın X-API servisi sunucularımıza erişim sağlayarak ağınızdaki tüm sunucu ve bilgisayarlarınızı koruma altına alabilirsiniz.