Burada ParSecure ile ilgili sıkça karşılaştığımız soruları ve cevapları bulabilirsiniz. Siz de merak ettiklerinizi iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz.

ParSecure Nedir?

ParSecure kendine has yerli teknolojisi ile Türkiye dahil 52 ülkenin IP bloklarını dinleyerek siber saldırı yapan IP adreslerini potansiyel tehlike görerek güncelleme sunucumuza iletmektedir. ParSecure sürekli güncelleme sunucusu ile iletişim halindedir. Bu sayede sisteminiz saldırgan IP adreslerine karşı tamamen görünmez olacaktır.

Zaten bir firewall cihazımız var.

Firewall cihazları ne yazık ki bir çok bruteforce lara karşı savunmasız kalmaktadır. ParSecure benzersiz IDS/IPS hizmeti sayesinde saldırganlar henüz sizi hedeflemeden saldırganın IP adresine yönelik blok rolünü oluşturur ve sizi saldırganlara karşı korur. ParSecure ürününü firewall cihazını var ise sadece switch ile arasında bir patch kablo ile ayar gerektirmeden konumlandırabilirsiniz. Böylece firewall cihazınızın mevcut ayar ve kurallarında değişiklik yapmadan eşsiz bir korumaya sahip olabilirsiniz.

Standart Port Kullanmıyorum

RDP, MSSQL vb. uygulamaların port numaralarını değiştirmek artık saldırganların işini zorlaştırmamakta. Çünkü belirlediğiniz port numarasını tespit etmeleri saadece birkaç saniyelerini almaktadır. Port numarasını değiştirmeniz yada firewall cihazınızından map etmeniz kesinlikle RDP saldırısına uğramayacağınız anlamına gelmez. Maalesef günümüzde siber saldırılara siber güvenlikten daha çok maddi harcama yapılmakta ve ulaştıkları yazılım ve teknoloji hangi portu kullanırsanız kullanın sizi hedef yapmakta.

Yazılım Güncelleme Almazsa

ParSecure için toplamda 23 adet farklı lokasyonda güncelleme sunucuları bulunmaktadır. Network ünüze konumlandıracağınız ParSecure her zaman güncelleme sunucularımız ile iletişimde olacaktır.

Firewall İçin Kullanılabilir mi?

ParSecure X1-Xml ürünü firewall cihazlarınız için xml destekli bilgi aktarımı yapmak mümkündür. Firewall cihazınızın ftp sunucularımıza erişimini sağlayarak ağınızdaki tüm sunucu ve terminalleriniz koruma altına alabilirsiniz.